Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok, 2010/2011, zapowiedź

jaga

Mecz Górnika Zabrze z białostockim zespołem będzie ósmym meczem w Ekstraklasie, w tym sezonie, dla obu drużyn.

Już na początku wspomnę, że mecz będzie można zobaczyć 2 października o 18:15 w Canal + Sport.

Jagiellonia Białystok

Drużyna Jagiellonii, jak dotychczas, jest fenomenalna. Wygrała aż 5 spotkań z siedmiu ulegając jedynie, zupełnie nieoczekiwanie – Arce Gdynia.

Przepis na sukces drużyny z Białegostoku to zabójczo szybka i zorganizowana formacja pomocy oraz dwaj doskonali snajperzy: Kamil Grosicki i przede wszystkim – Tomasz Frankowski. Duet ten ustrzelił, jak do tej pory aż 7 bramek. Napastnicy są bardzo szybcy i ich szybkie ataki są, z reguły, zabójcze dla przeciwnika. Ogólnie rzecz biorąc siłą Jagiellonii jest szybkość, dynamika i precyzja. Obrońcy Górnika powinni być szczególnie uczuleni na próby gry tych piłkarzy “równo z linią”, gdyż pułapką offside’ową Górnik nie zwykł grać, a nasi obrońcy mimo wielu zalet nie należą do najzwrotniejszych. Szczególnie chodzi mi w tym miejscu o byłego gracza Białej Gwiazdy – Mariusza Jopa.

W kapitalnej formie udokumentowanej powołaniem jest bramkarz Jagi – Grzegorz Sandomierski, a więc napastnicy będą mieli również twardy orzech do zgryzienia, by pokonać zawodnika tak świetnie dysponowanego.

Bardzo ważne jest też to, by za bardzo się nie otwierać na zespół gości i cierpliwie budować akcje. Atutem Górnika powinna być siła, czy też gra głową.

Do zobaczenia na stadionie!

Pozdrawiam, Węgielek.

This entry was posted on Saturday, October 2nd, 2010 and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.