Górnik Zabrze – wrześniowy kubeł zimnej wody

Na głowy graczy Górnika Zabrze w meczu Pucharu Polski oraz 7 kolejki Ekstraklasy został wylany kubeł zimnej wody. Woda ta pochodzi oczywiście z północy Polski, od gdańskiej Lechii.

Tomasz Kafarski

To on skazał na śmierć Górnika – na zdjęciu: Tomasz Kafarski

0:2 i 1:5 to ciosy, które zostaną zapamiętane na długo. Szczególnie, że Górnicy przed Gdańszczanami radzili sobie wybornie, okupując nawet drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy!

Oto te dwa “felerne” mecze za 90minut.pl:

Górnik Zabrze 0-2 Lechia Gdańsk 21 września, 19:00 (2.000)
Abdou Razack Traoré 15, Bédi Buval 45
Lechia Gdańsk 5-1 Górnik Zabrze 25 września, 14:45 (6.255)
Abdou Razack Traoré 17, 75, Marko Bajić 32, Paweł Buzała 61, Aleksandr Sazankow 79 – Marcin Wodecki 26

Na meczach osobiście nie byłem, jak również nie oglądałem z powodu krótkiego wyjazdu, a więc niewiele mogę powiedzieć o grze zespołu w tychże spotkaniach. Mogę powiedzieć jedynie, że Pucharu Polski strasznie szkoda, bo to był, moim zdaniem, jedyny realny scenariusz kwalifikacji do rozgrywek Ligi Europejskiej. To byłaby znakomita przygoda i małe spełnienie dla głodnych sukcesu kibiców. Pozostaje więc tylko liga, w której, niestety, w tym sezonie Górnika jeszcze nie widzę w strefie pucharowej. I to mimo falstartu faworytów.

Mecz 8 kolejki

Kolejny mecz z absolutną rewelacją tej rundy – z Jagiellonią Białystok będzie świetnym sprawdzianem i prawdopodobnie równie dobrym widowiskiem. Na pewno będzie bardzo trudno, remis brałbym w ciemno.

Grzegorz Bonin – powołanie do reprezentacji

Miłym akcentem jest jednak to, że do kadry powołany został Grzegorz Bonin, co uważam, za bardzo słuszne posunięcie. “Boniek” jest aktualnie kluczową postacią zespołu i naprawdę, jego olbrzymią zasługą jest tak dobry start.

This entry was posted on Friday, October 1st, 2010 and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.