Górnik Zabrze – runda wiosenna 2011

Po całej masie nudnych sparingów, corocznych mało interesujących i powtarzalnych zapowiedzi, średnio ciekawym zimowym okienku transferowym i wielu “sensacji” wreszcie Górnik Zabrze walczy o…

No właśnie?

Będę chciał odpowiedzieć na to pytanie analizując krótko w dwóch częściach skład Górnika Zabrze. W pierwszej części omówieni zostaną bramkarze.

Oczywiście, zaznaczam, że to analiza bardzo subiektywna, jak wszystkie te notki, więc jestem jak najbardziej otwarty na poglądy innych w zakresie opinii dotyczących piłkarzy.

A oto i oni:

Bramkarze:

Adam Stachowiak

źródło zdjęcia: gazeta.pl

Adam Stachowiak
Numer na koszulce: 1
Data urodzenia: 18-12-1986
Wzrost: 190
Waga: 80
Klub macierzysty: OLIMPIA POZNAŃ
Klub poprzedni: ODRA WODZISŁAW

bramkarz solidny, potrafi wybronić piłkę w trudnej sytuacji. Niestety, nie jest to bramkarz pewny na 100 %, zdarzają mu się głupie wpadki. Wydaje mi się jednak, że aktualnie nie ma lepszego w kadrze Górnika. Dodatkowo gracz ten jeszcze stosunkowo młody (rocznik 1986) co stanowi jego dodatkowy atut.

Sebastian Nowak

źródło zdjęcia: sportslaski.pl

Sebastian Nowak
Numer na koszulce: 82
Data urodzenia: 13-01-1982
Wzrost: 197
Waga: 93
Klub macierzysty: MOSiR JASTRZĘBIE ZDRÓJ
Klub poprzedni: RUCH CHORZÓW

nigdy nie byłem fanem talentu tego bramkarza. Bardzo niepewny w swoich interwencjach, jego interwencje przysparzają o palpitacje serca kibiców. Należy mu jednak oddać to, że potrafi swoje doskonałe warunki fizyczne (wzrost 197 cm) wykorzystać na linii bramkowej. Jak dla mnie zawodnik, który już nie pomoże klubowi z Zabrza w ambitnych planach.

Mateusz Sławik

źródło zdjęcia: interia.pl

Mateusz Sławik
Numer na koszulce: 28
Data urodzenia: 03-11-1980
Wzrost: 183
Waga: 80
Klub macierzysty: GKS KATOWICE
Klub poprzedni: GÓRNIK WESOŁA (MYSŁOWICE)

kupiony w zimowym okienku transferowym. Wielu w nim widzi wzmocnienie, przede wszystkim konkurencji w bramce. Ja widzę w tym graczu (swoją drogą ex-zawodniku Górnika Zabrze) zaledwie uzupełnienie szerokiego składu, który co najwyżej może zostać numerem 2 (a właściwie mówiąc o bramkarzach, to powinno się powiedzieć numerem 12) zakładając odejście któregoś z powyższych bramkarzy.

Ocena bramkarzy w Górniku Zabrze:

W drużynie Górnika Zabrze jest trzech średnich bramkarzy. Czy to sytuacja dobra? Ktoś mógłby powiedzieć, że to sytuacja bardzo dobra, w końcu jest konkurencja. Ja jednak ufam największym autorytetom futbolu i uważam, że bramkarz to niekoniecznie dobra pozycja do rywalizacji, ale z racji olbrzymiej odpowiedzialności ciążącej na nim ważniejsze jest zaufanie: trenera, zawodników, a w konsekwencji również jego samego do swoich umiejętności. Reasumując wolałbym, żeby w klubie był jeden klasowy bramkarz, niż trzech średnich.

A jeśli byłbym trenerem postawiłbym bezsprzecznie na Adama Stachowiaka. I wiele wskazuje na to, że tak będzie.

Pozdrawiam, Węgielek.

A jakie jest Wasze zdanie na temat bramkarzy?

This entry was posted on Tuesday, March 1st, 2011 and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.